Aby transport mógł dobrze funkcjonować, konieczne jest to, aby istniała dobrze zorganizowana sieć dróg oraz busy towarowe i osobowe.

Ponieważ te drugie są dość drogie zawsze można przeprowadzić zabudowę busa na osobowy. Nie wszystko bowiem można przewieźć koleją, ponieważ chociaż jest to dość tania forma, to jednocześnie dość długa. A przykładowo żywność trzeba transportować szybko i do tego już jest potrzebny transport samochodami, o czym w Krakowie dobrze wiemy.

Tutaj busy będą niezbędne

Ten zaś wymaga tego, aby istniała dobra sieć szos, jak to zostało wspomniane na początku niniejszego artykułu. Sieć ta koniecznie musi być oparta na dwóch typach dróg głównych. I tak właśnie transport samochodowy opiera się na autostradach oraz drogach ekspresowych.

Busy potrzebują dobrych dróg

To po nich jeżdżą zabudowane na różny sposób busy i dostarczają towary oraz przewożą ludzi. Według planu rozwoju dróg w naszym kraju, sieć tak głównie będzie się składała właśnie z popularnych ekspresówek, które też nie mają dużo niższego standardu od autostrad. Takie drogi będą najlepsze dla busów. Z całą pewnością gdy te szosy już powstaną, to również transport busami będzie miał się dużo lepiej.

W naszym kraju ma być dwa tysiące autostrad, a jest już tysiąc

Busów po zabudowie (więcej na tomczyk.zabudowabusow.pl) jednak też jest coraz więcej, więc koniecznie potrzebne są kolejne drogi. Planowanych jest również kilka tysięcy dróg ekspresowych, ale tych praktycznie jeszcze nie mai trzeba będzie na nie nieco poczekać.

Rowery nie zastąpią busów

Rowery nie zastąpią busów

Gdy już będą, busy wyjadą na dobre szosy i będzie bardzo szybki. Do tej chwili musi korzystać z kiepskich i dość mało przejezdnych dróg krajowych, zwykle, poza jedną drogą łącząca Śląsk z Łodzią, jednopasmowych. Tam transport busami ma się jeszcze dobrze, ale wszędzie indziej musi już korzystać z kiepskiej jakości dróg.

A to zaś jest powodem do częstego narzekania ze strony kierowców busów, którzy nie mogą się doczekać na porządne autostrady. Druga sprawa to zabudowa busów na różnego rodzaju specjalistyczne pojazdy, ale to nie jest wielki problem, bo takich firm jest całkiem sporo.