Jeszcze kilkanaście lat temu tradycyjne kominki były bardzo chętnie wybierane i montowane w wielu polskich domach. O ich popularności decydowała przede wszystkim cena eksploatacji. Drewno w Krakowie materiałem bardzo tanim, dzięki czemu ludzie woleli zainwestować w kominek z fajną obudową, która sama w sobie jest bardziej skomplikowana, zamiast wydawać pieniądze na gaz, czy też prąd używany do ogrzewania domu.

Obudowy kominkowe i ich popularność

popatrz na ciekawe obudowy kominkoweObudowy kominkowe mają pewną zaletę której nie można pominąć pisząc o nich, a która jak widać, nie miała żadnego znaczenia w czasach, gdy drewno do kominków było paliwem bardzo tanim. Instalacja obudowy kominkowej wymaga przygotowania całego pomieszczenia, ale to nic.

Chcesz więcej dowiedzieć się o obudowach kominkowych? Zaglądaj, bo będziemy o tym pisać.

Czasem jest on robiony w salonie ale częściej wybiera się postawienie tej instalacji całkowicie gdzieś indziej, a przynajmniej tam umieszcza się wiatę na drewno do kominka. Ten bowiem zgodnie z przepisami musi się znajdować gdzie indziej, jeśli tylko obudowa kominkowa przekracza określoną wielkość.

Ostatnio popularność kominków wyraźnie spada

Kobieta w sypialni czeka na rozpalenie kominkaPaliwo to przestało być aż tak atrakcyjne cenowo, stawki, jakie trzeba za nie płacić, wyraźnie wzrosły.

Zważywszy na to, że samo zainstalowanie takiego rozwiązania nie jest zbyt łatwe, okazuje się, że lepiej jest skorzystać z rozwiązań mniej wymagających od naszego domu: chociażby kominka z płaszczem wodnym, albo kominków na paliwo gazowe.

Z drugiej strony postęp technologiczny przy kominkach jest duży, a ich obsługa jest obecnie w pełni zautomatyzowana.

Dzięki czemu mają one wciąż grono swoich wiernych odbiorców.