Kraków jest tym z naszych miast, o którym słyszeli ludzie na całym świecie. Jest tak dlatego, że na podstawie jego miejsc zabytkowych mamy sposobność poznać historię Polski, a zarazem jest ono miastem studenckim, co sprawia, iż posiada odpowiedni system komunikacyjny oraz tętni życiem cały rok.

Taka sytuacja sprawia także, iż zostały tu ulokowane ośrodki różnych badań, nie tylko nad naukami humanistycznymi, ale również ścisłymi oraz związanymi z innowacją. Jego atrakcyjność związana jest również z tym, iż jest to miasto papieskie, dlatego przybywa do niego bardzo chrześcijan, którzy chcą zobaczyć miejsca z papieżem pochodzącym z naszego kraju.

W Krakowie znajdziesz wszystko

zobacz Kraków

W Krakowie znaleźć możemy ponadto miejsca stanowiące zabytki przyrody, dlatego można stwierdzić, że w tym mieście każdy może znaleźć dla siebie jakieś interesujące miejsce do zwiedzania.

Kraków to wyjątkowo przyjazne miejsce dla turystów, gdyż posiada wyjątkowo opracowany system jego zwiedzania według poszczególnych tras turystycznych. W zależności od charakteru zwierzania można wybrać taką trasę, która będzie najbardziej odpowiadała wybranej grupie turystów. Będą oni mogli poruszać się wynajętym pojazdem i korzystać z komunikacji miejskiej, a potem pieszo dochodzić do kolejnych miejsc zabytkowych.