Jednym z pytań, jakie zadaje sobie młode małżeństwo, organizując sobie swój dom, jest pytanie, jak umeblować swoją wspólną sypialnię. Oczywiście, i to nie podlega żadnym większym dyskusjom, konieczne jest wyposażenie jej w wielkie wspólne małżeńskie łóżko. Ale do niego dochodzą też inne potrzebne rzeczy, na przykład stoliki nocne i stoliki kawowe.

Te pierwsze bezdyskusyjnie muszą być w sypialni, bo nawet nazwa tak wskazuje, drugie też mogą być ustawione w innych pomieszczeniach. Stoliki kawowe mogą stać też w salonie, albo w kuchni, jeśli jest ona odpowiednio duża. Obecnie nie uchodzi za brak dobrego wychowania przyjmowanie gości w kuchni, więc nie trzeba się obawiać, ze takowi poczują się urażeni, jeśli kawą zostaną poczęstowani właśnie w kuchni.

Sypialnia to nie tylko spanie

Tak więc stoliki nocne i stoliki kawowe trzeba odpowiednio dobierać. W pierwszej kolejności – zastanowić się nad ich estetyką. Stoliki nocne muszą być dopasowane swoim wyglądem odpowiednio do wystroju sypialni, dzięki czemu będą się z nią dobrze komponować.

Muszą też mieć one odpowiednią wielkość, tak aby nie były zbyt niższe, ani też szczególnie wyższe, niż wysokość łóżka. Przydałoby się też, aby miały one szufladki na różne rzeczy osobiste, które można przy okazji przechowywać. Mowa raczej o drobiazgach, przede wszystkim przedmiotach, które ma się zawsze przy sobie, jak zegarek, czy też okulary. Książkę też tam można schować.

No i co najważniejsze – warto mieć dwa takie meble, po obu stronach łóżka, dla obojga małżonków. Czas więc do sklepu z meblami na zakupy.