Trzeba złożyć rozliczenie PIT

Trzeba złożyć rozliczenie PIT

Wiele osób zastanawia się, co to znaczy ten skrót oraz skąd się wziął. Formularze podatkowe muszą być bowiem przez każdego składane każdego roku, a ich określenie to pit. Wprowadzone zostały na początku polskiej transformacji ustrojowej i od tamtej pory każdy przedsiębiorca pracujący na własny rachunek oraz osoba fizyczna musi składać pit w urzędzie skarbowym.

Rozliczy cię biuro rachunkowe

Zwykle robią to za niego biura rachunkowe, ponieważ dobrze się na tym one znają. Poślizg w czasie i sytuacja w której pit nie zostanie złożony do końca miesiąca kwietnia może spowodować nałożenie kar finansowych, ale oczywiście dobra księgowość na taki błąd sobie nie pozwoli. Lepiej więc się starać o to, aby rozliczenie podatku było wykonane w terminie i aby nie mieć żadnych zaległości w stosunku do urzędu skarbowe.

Sam zaś skrót pit znaczy tyle, co z angielskiego podatek od dochodów osobistych. W Polsce nazywa się to trochę inaczej i istnieje ustawa, która pit określa jako podatek od osób fizycznych. Obejmuje zaś on wszystkie dochody osobiste osiągnięte zarówno z racji umowy o prace i innych form zatrudnień na umowy cywilne i prawne, w danym roku kalendarzowym. Dobre biuro rachunkowe z takich spraw dobrze zdaje sobie sprawę.

W Krakowie takim biurem jest kancelaria rachunkowa Exact

wybierz dobre biuro rachunkowe, jak ta panna na rowerzeWypełniając pit należy pamiętać o wpisaniu wszystkich innych dochodów, osiągniętych w jakikolwiek sposób, także w inny sposób, niż za pomocą umów o pracę i innych podobnych.

Jak to bowiem mówią niektórzy, urząd skarbowy nierychliwy, ale sprawiedliwy, nie należy mieć więc raczej nadziei, że coś większego uda się ukryć, nie wpisując tego w pit. Najłatwiej mają natomiast ci, którzy pracują tylko i wyłącznie na umowę o pracę.

Oni dostają pit 11 z zakładu pracy i praktycznie to, co muszą zrobić, to przepisać dane do swojego formularza. Zachęcam, abyś sprawę rozliczenia pit przekazał biurowi rachunkowemu lub znajomej księgowej, bo oni wiedzą, jak to zrobić. W Krakowie takich miejsc jest bardzo dużo.

1 odpowiedź do “Trzeba złożyć rozliczenie PIT”

  1. Najlepsze biuro rachunkowe pisze:

    Istotą działalności gospodarczej człowieka jest wymiana handlowa. Sprzedaje się i kupuje wszystkie możliwe rzeczy. Całość natomiast dzielona jest na usługi oraz towary.

    Za wszystko trzeba wystawiać rachunki, do czego potrzebne są deklaracje podatkowe wypełniane przez księgowość. Usługi to ta część ekonomii, która opiera się na wymianie tym, co człowiek może wykonać innemu człowiekowi i co nie jest towarem w znaczeniu materialnym. To drugie – klasyczne produkty również mogą być sprzedawane i księgowane w biurze rachunowych.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *