Kraków na pewno jest miastem ogromnie chętnie wybieranym przez turystów. O jego sile informują statystyki, które pokazują wyraźnie, iż zarówno Polacy, jak również obcokrajowcy chętnie tam odpoczywają. Kraków posiada góry niemalże na wyciągnięcie ręki, można wybrać się w Tatry autem w mniej więcej godzinę.

To przepiękne miasto pełne naprawdę wyjątkowej kultury, co podkreślają wszyscy goście. To wreszcie bardzo dobra baza hotelowa oraz gastronomiczna, która ułatwia wszystkim turystom przebywanie w grodzie kraka.

Piękny Kraków niezmiernie

Jego atrakcyjność związana jest także z tym, iż jest to miasto papieskie, więc przybywa do niego bardzo chrześcijan, którzy chcą zobaczyć miejsca z papieżem pochodzącym z naszego kraju. W Krakowie odnaleźć można co więcej miejsca stanowiące zabytki przyrody, dlatego można stwierdzić, że w Krakowie każdy może znaleźć dla siebie jakieś unikalne miejsce do zobaczenia i zwiedzenia.

Kraków jest wyjątkowo przyjaznym miastem dla turystów, gdyż posiada już opracowany system jego zwiedzania według ciekawych tras turystycznych. W zależności od charakteru wycieczki można wybrać taką trasę, która będzie najbardziej odpowiadała danej grupie turystów. Będą oni mogli poruszać się wynajmowanym pojazdem a także korzystać z komunikacji miejskiej, a potem pieszo dochodzić do kolejnych zabytków.