Kraków jest bez wątpienia jednym z pierwszych polskich miast w jakim poruszono temat, którym jest smog, oczywiście na tak dużą skalę a co najważniejsze wdrożono odpowiedni plan działania jakiego efekty już widać.

Oczywiście ograniczenie ruchu samochodów w tym mieście nie spotkało się początkowo z jakimś dużym zadowoleniem, z czasem jednak zrozumiano jak ważna jest ekologia oraz aspekt typowo zdrowotny. Podobnie zresztą jak namawianie i zachęcanie ludzi do zmiany sposobu ogrzewania swoich domów, choć tutaj zdania jak zawsze były podzielone co nie zmienia faktu, iż wiele osób skorzystało z możliwości modernizacji swoich instalacji grzewczych.

Pewnie, że tematu smogu nie uda się rozwiązać nader szybko, potrzeba lat aby powietrze stało się na tyle czyste by można mówić o zwalczeniu tego problemu nie zmienia to jednak faktu, że warto piastować owe działania. Sami mieszkańcy Krakowa są zadowoleni z tego, że udało się osiągnąć taki cel jednocześnie odczuwają ową poprawę w powietrzu, oddychają dużo czystszym i zdrowszym tlenem a przecież nasze zdrowie jest w tej kwestii bardzo ważne.