Rozważasz wzniesienie domu dla siebie i swoich najbliższych w Krakowie? Przede wszystkim pomyśl o inżynierze, który w tym wszystkim ci pomoże.

Potrzeba zatrudnienia takiej osoby może pojawić się już w momencie kupna nieruchomości, gdzie pragniemy zbudować nasz wyśniony dom w Krakowie. W takiej sytuacji z reguły praktykuje się regulację kwestii własności oraz zrobienie wymiarów kupowanej nieruchomości. Następnym momentem, w sytuacji kiedy nie obejdzie się bez geodety, jest sfinalizowanie mapy terenu dla biura architektonicznego. Plan taki stanie się podkładem, na którym projektant przeprowadza lokalizację budynku, a inni technicy definiują rozłożenie ciągów jakie winny być do posiadłości przekopane.

Po załatwieniu pozwolenia na budowę geodeta wdraża tyczenie budynku na działce. Zazwyczaj wymierzane są punkty skrajne lub jego linie, tyczy się w podobny sposób linie ścian. Geodeta dodatkowo kończy prace wykonując inwentaryzację domu wraz z przyłączami co będzie konieczne do odebrania zrealizowanego budynku.

https://www.youtube.com/watch?v=p09fSVWzMGQ

Pożądane byłoby nawiązać współpracę z jedną firmą oferującą usługi geodezyjne w Krakowie. Wtedy mamy szansę spodziewać się atrakcyjnych cen oraz bonifikat przy zlecaniu następnych robót. Jak znaleźć doświadczonego geodetę? Najlepiej z polecenia – wskazane jest zapytać o pewnego fachowca kogoś znajomego.