Mówi się, iż uczelnie wyższe w naszym kraju mają problem z rekrutacją czy też niewystarczającą ilością chętnych, zupełnie inaczej sytuacja wygląda w Krakowie.

Kolejny rok z rzędu najbardziej popularne i prestiżowe kierunki są wręcz oblegane, wynika to jednak nie tylko ze swoistej mody na kształcenie się w Krakowie, rodzi się pewne przekonanie iż po zakończeniu edukacji można tutaj pracować oraz żyć. Przybywają zatem studenci z całego kraju a coraz częściej także zza granicy, renoma najbardziej uznanych uczelni powoli gwarantuje im pewien rozgłos, choć oczywiście jeszcze nie tak duży jak w przypadku tych światowej sławy.

Gdzie na studia?

Nie oznacza to jednak, iż poziom nauczania w Krakowie jest znacznie niższy, właśnie to jest argument przemawiający na korzyść kształcenia się, czy kontynuowania a nawet zaczynania edukacji w tym jakże cudownym, i pięknym pod każdym względem mieście. Warto dodać, iż Kraków od zawsze był miastem niemal typowo studenckim, jak i tym które zyskuje w oczach osób, które oprócz zdobycia odpowiedniej wiedzy pragną również znaleźć miejsce w jakim będą mogli pracować, realizować swoje pasje a nawet żyć.