Nic na pewno nie stoi na przeszkodzie, aby związać swoją przyszłość z Krakowem jednocześnie nie traktować go tylko jako przystanku w naszym życiu, lecz osiąść tutaj na stałe. Zwłaszcza ludzie przedsiębiorczy czyli posiadające w sobie zacięcie czysto biznesowego dosyć szybko dostrzegą możliwości, profity oraz efekt zmian jakie w pozytywny sposób odbiły się na tej metropolii.

Obecnie prowadzenie firmy tym bardziej jej założenie nie stanowi żadnego problemu, wręcz nic nie stoi na przeszkodzie by dany biznes okazał się strzałem w przysłowiową dziesiątkę, pod warunkiem iż racjonalnie docenimy możliwości generowane przez lokalny rynek. Z drugiej jednak strony mówi się o Krakowie jako mieście, gdzie nawet najbardziej niszowe firmy działające w specyficznych sektorach, są zadowolone z efektów ich funkcjonowania.

Ogromne znaczenie odgrywa infrastruktura drogowa, to miasto zostało wręcz dostosowane do potrzeb gospodarczych, podobnie zresztą jak turystycznych. Dlatego coraz częściej młodzi ludzie nie tylko zakładają swoje firmy, lecz jednocześnie kierują się w stronę branży turystycznej, gdzie zapewne mają możliwości nie tylko by zaistnieć, lecz osiągnąć założony cel.